Najciekawsze muzea warszawskie

przez | 13 października 2019

Do popularnych Muzeów mieszczących się na terenie naszej pięknej stolicy zalicza się między innymi powszechnie znanehttp://www.apartamenty.in/pl/apartamenty placówki muzealne takie jak Muzeum Narodowe, czy też Muzeum Powstania Warszawskiego. Niemniej jednak, mimo iż są to obiekty w tej kategorii zdecydowanie najbardziej popularne i od razu kojarzone z Warszawą, nie oznacza to, że to jedyne z muzeów na obszarze tej miejscowości. Jakie jeszcze są tam muzea warte polecenia? Sprawdź dalej.
Jak pokazują bieżące statystyki, muzealnych placówek mieszczących się wyłącznie w granicach Warszawy jest aż ponad sto! Są to przeróżne ośrodki kultury i sztuki, w jakich można obejrzeć rozmaite eksponaty, wystawy okolicznościowe i stałe. Nie zapominajmy jednak o paru nadrzędnych miejscach, jakie warto odwiedzić, będąc na wycieczce w stolicy. Które zatem na celownik w pierwszej kolejności? Na pewno Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie. Jest ono ulokowane w dawnej kamienicy wywodzącej się z okresu osiemnastego stulecia. To właśnie w tym budynku urodziła się sama badaczka.

Warto wiedzieć, że muzeum jej imienia mieści się w tej samej siedzibie, w której znajduje się Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Wszystko, co można tam zobaczyć związane jest oczywiście z Marią Sklodowską-Curie.
Kolejny punkt istotny w dziedzinie ośrodków muzealnych to także Muzeum Czar PRL. Powstało ono w oparciu o pomysł na jaki wpadli przewodnicy popularnej marki Adventure Warsaw. Jest to świetny sposób na zaprezentowanie zainteresowanym od podszewki, w jaki sposób niegdyś wyglądała PRL-owa Polska. Muzeum znajduje się w typowym jak na owe czasy lokalu mieszkalnym. Znajdują się tam dawny gabinet polityczny, ale także puste półki sklepowe, czy starodawne gazety tak kojarzone z okresem prlowskim.
Wpis zawdzięczamy: noclegi muszyna