Sandomierz stanowi jedno z najpiękniejszych polskich miast, które jest niewątpliwie atrakcją turystyczną, odwiedzaną nie tylko przez turystów z naszego kraju, ale również z szeregu innych krajów europejskich a nawet z odległych zakątów świata. Co jest ciekawego w Sandomierzu?
Do najważniejszych budynków ulokowanych na terenie tytułowego Sandomierza zaliczyć trzeba przede wszystkim siedzibę szkoły Collegium Gostomianum. To zdecydowanie Szafy Wrocław czołowy obiekt, jeżeli chodzi o obiekty szkolne w naszym kraju. Warto wyróżnić Collegium wyżej wspomniane za jego wartość historyczną – miejsce to powstało wraz z początkiem siedemnastego wieku. Jest to jedno z dominujących miejsc zabytkowych. Poza tym, że szkoła jest interesująca wizualnie, przyciąga studentów i słuchaczy z rozmaitych obszarów – w tym także z zagranicy, ubezpieczenie na samochód a wszystko za sprawą bardzo dobrego przygotowania, świetnej kadry oraz wysokiego poziomu nauczania. Jeżeli chodzi o sam projekt w oparciu o który powstał Sandomierski obiekt naukowy Collegium Gostomianum, to zwłaszcza należy wspomnieć o charakterystycznym układzie przestrzennym.

Do tego dochodzi również eliptyczna klatka schodowa, jaka przykuwa wzrok po samym przekroczeniu progu budynku. Dodatkowo wspomnijmy też o ozdobnych sklepieniach. Katedra – to kolejny punkt na mapie Sandomierza, który warto zwiedzić. Jest to budynek znajdujący się w pobliżu szkoły Collegium Gostomianum. Co więcej, to jeden z najważniejszych obiektów gotyckich. Wzniesiony został w czternastym wieku. Wewnątrz znajduje się cykl dwunastu obrazów.
Wpis zawdzięczamy:

Zobacz stronę autora: obróbka skrawaniem

Related Posts