Kielce to jedno z najbardziej atrakcyjnych miast w Polsce. Stanowi nietuzinkową miejscowość turystyczną, która posiada mnóstwo różnorodnych zabytków koniecznych do zobaczenia. Lista najważniejszych z nich w dalszych częściach tekstu.
Zacznijmy od Dworku Laszczyków, który rozsławia od dekad Kielce na terenie całej Polski a nawet w Europie. Powód? Jest to niesamowity charakterem wizualnym pałacyk znajdujący wtopki gwintowane inserty się na Wzgórzu Zamkowym, a dokładniej przy ulicy Jana Pawła II. To obiekt cechujący się ponad dwoma stuleciami istnienia. Dworek Laszczyków powstał z inicjatywy Jakuba Jaworskiego.

Jest to obiekt powstały z modrzewia, który odznacza się ceglasto-kamiennym podmurowaniem.
Poza Dworkiem Laszczyków, na szczególne wyróżnienie w tej miejscowości turystycznej zasługuje zwłaszcza Pałac Tomasza Zielińskiego, który usytuowany jest z kolei na ulicy Zamkowej 5. Obiekt stworzony został mniej więcej w połowie dziewiętnastego stulecia. Warto wspomnieć, że jest tam mnóstwo rozmaitych pomieszczeń, w tym zwłaszcza Sala Koncertowa, biblioteka, Sala Portretowa oraz oranżeria i kawiarnia. Niedaleko Płacu Tomasza Zielińskiego występuje kolejny kielecki zabytek, jakim jest Pałac Biskupów Krakowskich także na placu Zamkowym I. Stworzony został w połowie siedemnastego wieku, ma charakter typowo barokowy oraz stanowi jedną z wyróżniających się stylem i wartością historyczną rezydencji biskupów krakowskich. W miejscu tym aktualnie działa Muzeum Narodowe, które także warto odwiedzić wybierając się na wyjazd do Kielc.
Wpis zawdzięczamy:

Zobacz stronę autora: https://tkchopin.pl/telefon.html

Related Posts