Kieleckie miejsca warte odwiedzenia

Kielce stanowią stolice województwa świętokrzyskiego. To pod kątem liczby ludności, siedemnasta pozycja w naszym kraju. Równie wielu jest tam także systematycznie zjawiających się turystów. Czym Kielce kuszą, że rok rocznie decyduje się tam przybywać tak wiele osób chcących poznać tamtejsze atrakcje turystyczne?
Rezerwat Kadzielna
Rezerwat Kadzielna znajduje się dokładnie na terenie alei Legionów 20. https://www.domkibalos.pl/cennik-balos-karwia/ Jest to miejsce wyróżniające Kielce od dawien dawna, ponieważ powstałe przed stuleciami wapienie górnodewońskie stanowią jedną z najpiękniejszych form geograficznych uwarunkowania terenu.

Musimy wspomnieć, że rezerwat Kadzielna usytuowany jest na wysokości trzystu metrów nad poziomem morza. Są tam rozliczne kamieniołomy, a także Jezioro Szmaragdowe, które stworzone zostało przez wyrobisko pełne wód podziemnych, jakich źródeł jest w Rezerwacie Kadzielna naprawdę mnóstwo. Kadzielna ma także jeszcze jedną zaletę, a mianowicie- przez nią leci cały czerwony miejski szlak kielecki. Tam też jest organizowane rok rocznie powszechnie znane i chętnie grupujące ludzi przedsięwzięcie artystyczne zwane Sabatem Czarownic, które stanowi wielkie show o charakterze muzycznym i inscenizacyjnym.
Rezerwat Karczówka
Karczówka to miejsce turystycznie chyba najbardziej oblegane w całych Kielcach, ponieważ usytuowane jest na wysokości około trzystu kilkudziesięciu metrów nad powierzchnią morza i stanowi zarazem najwyższy punkt w Paśmie Kadzielniańskim. Jest to atrakcja także z tego względu, że wychodzi z niej wspaniały widok na całe miasto.
Wpis zawdzięczamy:

Zobacz stronę autora: https://www.janmor.pl/

Related Posts