Miejscowość Sieraków na pierwszy rzut oka wydaje się być niewielką mieściną, która nie jest jakoś szczególnie – o ile w ogóle- znana Polakom. Wyróżnia się ona jednakże nietuzinkowością krajobrazu oraz stanowi miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez miłośników niebanalnych widok i malowniczych panoram rozciągających się dookoła.
W przypadku Sierakowa trzeba najpierw wspomnieć o konkretnej lokalizacji tego miejsca taśmy mosiężne geograficznego na mapie Polski. Otóż, jest to miejsce na granicy w zasadzie Puszczy Noteckiej. Miejscowość jest ulokowana nad Wartą i przyciąga ze względu na to, że jest jedną z najpiękniejszych miejscowości na terenie Wielkopolski. Znajduje się na obszarze siedemdziesięciu kilometrów od Poznania. W Sierakowie jak wabik przyciąga turystów Jezioro Jaroszewskie. Znajduje się ono w pobliżu stawki oc tabela wsi o nazwie Grobla.

Poza tym, że to popularne w tym regionie kąpielisko, dodatkowo, trzeba wyróżnić Sieraków przede wszystkim za możliwość połączenia rekreacji i biernego wypoczynku z aktywnością fizyczna w postaci sportów wodnych. Jest tam także wypożyczalnia sprzętów wodnych. Dodatkowo, w Sierakowie jest mnóstwo interesujących zabytków, w tym na przykład pełen wartości historycznej kościół Bernardynów pochodzący z okresu siedemnastego stulecia. W obiekcie występuje renesansowa i barokowa zabudowa. To jeden z cenniejszych obiektów sakralnych w stylu odrodzenia. Musimy wspomnieć, że to jest perła renesansu, która wyróżnia Sieraków na tle innych miejscowości o historycznym znaczeniu w naszym kraju.
Wpis zawdzięczamy:

Related Posts