Podróż do Szklarskiej Poręby to wyjazd wartościowy dla każdego, niezależnie od grupy wiekowej oraz tego, jaki styl życia prowadzimy. Warto poznać bliżej, co tak interesującego znajduje się na terenie Szklarskiej Poręby, żeby akurat tę miejscowość wybrać jako numer jeden wśród atrakcji turystycznych.
Szrenica – to z pewnością świetny wariant wówczas, gdy uwielbiamy klimat w stylu alpejskim. oddzielacz Dlaczego akurat taki? Ponieważ specjaliści przyznają zgodnie- w Szklarskiej Porębie, na obszarze całej Szrenicy panują warunki zbliżone do tych w Alpach. Jest to zatem miejsce stanowiące prawdziwą gratkę dla miłośników narciarstwa i rozmaitych innych sportów zimowych. Szrenica rozciąga się na wysokości ponad tysiąca trzystu sześćdziesięciu metrów nad poziomem morza. Szrenica to miejsce doskonale nadające się łyżki wysokiego wysypu zarówno na piesze wędrówki albo wyprawy rowerowe.

Wiele ciekawych opcji ta miejscowość proponuje zwolennikom wspinaczek górskich. W ramach rekreacji oraz wypoczynku można natomiast zjeść ciepły posiłek i posiedzieć w przytulnym schronisku Szrenica. Dodatkowo warto także wspomnieć o Wodospadzie Kamieńczyka oraz wyciągu krzesełkowym. Poza Wodospadem Kamieńczyka, jest tam również Wąwóz Kamieńczyka, który robi imponujące wrażenie. Znajduje się on razem z wodospadem w rejonie Karkonoskiego Parku Narodowego. Generalnie Sudety w ogóle mają wiele wodospadów, ale ten tu opisywany stanowi zdecydowany numer jeden, jeżeli chodzi o najwyższe wodospady w tym regionie naszego malowniczego kraju. Dokładniej rzecz biorąc, usytuowany on jest dwadzieścia siedem metrów nad powierzchnią wody!
Wpis zawdzięczamy:

Related Posts