Do popularnych Muzeów mieszczących się na terenie naszej pięknej stolicy zalicza się między innymi powszechnie znane placówki muzealne takie jak Muzeum Narodowe, czy też Muzeum Powstania Warszawskiego. Niemniej jednak, mimo iż są to obiekty w tej kategorii zdecydowanie najbardziej popularne i od razu kojarzone z Warszawą, nie oznacza to, że to jedyne z muzeów na obszarze tej miejscowości. Jakie jeszcze są tam muzea warte polecenia? Sprawdź dalej.
http://opakowania-wroclaw.pl/ /> Jak pokazują bieżące statystyki, muzealnych placówek mieszczących się wyłącznie w granicach Warszawy jest aż ponad sto! Są to przeróżne ośrodki kultury i sztuki, w jakich można obejrzeć rozmaite eksponaty, wystawy okolicznościowe i stałe. Nie zapominajmy jednak o paru nadrzędnych miejscach, jakie warto odwiedzić, będąc na wycieczce w stolicy. Które zatem na celownik w pierwszej kolejności? Na pewno Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie. Jest ono ulokowane w dawnej kamienicy Wynajem domu na wakacje Kaszuby wywodzącej się z okresu osiemnastego stulecia. To właśnie w tym budynku urodziła się sama badaczka.

Warto wiedzieć, że muzeum jej imienia mieści się w tej samej siedzibie, w której znajduje się Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Wszystko, co można tam zobaczyć związane jest oczywiście z Marią Sklodowską-Curie.
Kolejny punkt istotny w dziedzinie ośrodków muzealnych to także Muzeum Czar PRL. Powstało ono w oparciu o pomysł na jaki wpadli przewodnicy popularnej marki Adventure Warsaw. Jest to świetny sposób na zaprezentowanie zainteresowanym od podszewki, w jaki sposób niegdyś wyglądała PRL-owa Polska. Muzeum znajduje się w typowym jak na owe czasy lokalu mieszkalnym. Znajdują się tam dawny gabinet polityczny, ale także puste półki sklepowe, czy starodawne gazety tak kojarzone z okresem prlowskim.
Wpis zawdzięczamy:

Zobacz stronę autora: cewki zapłonowe

Related Posts