Śladami ojca Mateusza do Sandomierza- czy lubisz ten popularny polski serial, czy nie masz w zwyczaju go oglądać, akurat to miasto jest warte obejrzenia nie tylko na szklanym ekranie telewizora, ale przede wszystkim na żywo. Zasługuje ono na szczególne wyróżnienie przede wszystkim z tego względu, że stanowi miasto królewskie, które jest pełne nietuzinkowych zabytków stanowiących relikt przeszłości i mających w sobie oraz niosących z sobą ogromną wartość prawo rolne historyczną. Ponadto, nie zapominajmy także i o tym fakcie, że Sandomierz wyróżnia się na mapie Polski spośród szeregu innych miejscowości zwłaszcza z tego względu, że są tam niebanalne widoki i nietuzinkowe krajobrazy.
Sandomierz jak wspomnieliśmy powyżej niegdyś stanowił miasto rezydowania dawnych polskich władców. Jest to dlatego często określany jako miasto królewskie. Nie zapominajmy także, że spośród tych ulokowanych nad Wisłą od strony południowo-wschodniej to zdecydowana czołówka parapety szczecin atrakcji turystycznych tego regionu. Sandomierz znajduje się dokładnie na krańcu Wyżyny Sandomierskiej. Co tam można a nawet wypada zwiedzić? Przede wszystkim kamienice. To one przesądzają o niebanalnym klimacie tej miejscowości, robiąc jej nastrojowość, przytulność, ale też nietuzinkowość.

Kamienice o których powyżej mowa usytuowane są na terenie placu, gdzie mieści się Stary Rynek. Co więcej, jest tam wiele ciekawych lokali restauracyjnych i kawiarenek, w jakich można zasmakować rarytasów regionalnych. Oferta w tym zakresie jest w Sandomierzu bardzo szeroka. By dostać się natomiast na starówkę, koniecznie powinniśmy się przemieścić przez Bramę Opatowską. Jej powstanie datowane jest na okres między czternastym a szesnastym stuleciem. To wysokiej klasy brama miejska a do tego wartość historyczna.
Wpis zawdzięczamy:

Zobacz stronę autora: tkaniny poznań

Related Posts