Czy poza Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Narodowym, na terenie Warszawy jest jakaś placówka muzealna, która także byłaby na tyle interesująca i warta odwiedzenia, żeby się do niej wybrać odwiedzając stolicę? Z pewnością tak i to nie jedna, a przesądza o tym fakt, że aktualne dane statystyczne pokazują, że na dzień dzisiejszy jest w Warszawie ponad sto różnorodnych tanie oc online placówek muzealnych. Muzea warszawskie, które wyróżniają się na tle innych wyszczególniliśmy w poniższych fragmentach.
Muzeum Plakatu to jedno z miejsc wartościowych do obejrzenia z pewnością. Jest to w zasadzie oddział stołecznego Muzeum Narodowego. W nim występuje zbiór stałych kolekcji rozmaitych plakatów, z czego łącznie eksponatów możliwych do obejrzenia występuje tam praktycznie sześćdziesiąt tysięcy sztuk! Jedna trzecia z drzwi zewnętrzne Gdynia - kolekcja klasyczna nich to natomiast zagraniczne arcydzieła plakatu. Pozostałe to dzieła Polaków – mistrzów plakatu w Polsce. Warto wspomnieć między innymi o znajdujących się tam plakatach Andyego Warhola czy też Pabla Picassa.

Kolejne na liście must visit w zakresie warszawskich muzeów jest Muzeum Żydów Polskich POLIN. Usytuowane jest ono przy ulicy Mordechaja Anielewicza 6. Wzniesione zostało w gmachu, jaki stworzony został przez architektów z Finlandii. Projekt obiektu muzealnego sam w sobie jest atrakcją turystyczną, ponieważ wyróżniają go liczne nagrody na koncie, jakie zgromadzone zostały w ramach udziału w prestiżowych plebiscytach architektonicznych. Wśród tych ważnych wydarzeń, gdzie doceniono Muzeum Żydów Polskich POLIN jest między innymi Property Design Awards.
Wpis zawdzięczamy:

Related Posts