Podróż po polskich miastach obowiązkowo powinna uwzględniać wyjazd do Kielc. Jest to jedno z niesamowicie pięknych miejsc w naszym kraju, będące prawdziwą atrakcją turystyczną samo w sobie. Co interesującego trzeba mieć na celowniku, zwracając uwagę na kieleckie zabytki? Więcej na ten temat poniżej.
Kielce wyróżnić trzeba ze względu na niebanalną i wartościową historycznie kielecką zabudowę architektoniczną, na jaką składają się pałace, liczne dworki, a także obiekty sakralne typu bazyliki i kościoły. W szczególności przyda się bliżej przyjrzeć Pałacowi Tomasza Zielińskiego. Obiekt usytuowany jest w Domu Środowisk Twórczych, to jest przy ul. Zamkowej 5. Budynek powstał mniej więcej w połowie dziewiętnastego stulecia.

W Pałacu Tomasza Zielińskiego http://www.metalware.pl/produkty znajduje się zwłaszcza Sala Portretowa, piękna biblioteka, przytulna oranżeria i kawiarnia, a także ogromna Sala Koncertowa. Obecnie pałac ten funkcjonuje na rzecz kultury i sztuki, ponieważ to właśnie tam organizowane są istotne przedsięwzięcia muzyczne, wystawy i inscenizacje.
Dodatkowo nie zapominajmy także, charakteryzując kieleckie zabytki, o nietuzinkowym obiekcie sakralnym, jakim jest Bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Nieprzypadkowo miejsce jej usytuowania to Plac Najświętszej Maryi Panny. Obiekt pochodzi z 1171 roku i jego stworzenie wiąże się z inicjatywą biskupa krakowskiego Gedeona. Podobnie ciekawym miejscem jest Pałac Biskupów Krakowskich. Ulokowany na placu Zamkowym I. Powstał on w połowie siedemnastego stulecia i zachowuje styl barokowy.
Wpis zawdzięczamy:

Related Posts